Orienteering is not dead

Nikola Jordanov, 7. 5. 2020

Motto: Train longer finish stronger

I v této temné době se uskutečnil závod OB. Přes velký zájem o účast napříč širokým politickým spektrem bylo umožněno jen 5 vylosovaným šťastlivcům se ho zúčastnit.

Startovalo se podle momentální fyzické a psychické kondice závodníků.

První šli, co nevidí moc dobře, pak ti, co spěchali na další akce a nakonec ti, co se ještě potřebovali podívat do hustníku nebo se pokochat okolím, kde překvapivě ještě stály stromy. Byli jsme nervózní jako tanečnice z nočního klubu, která si navléká svůj poslední pár neděravých silonek.

Stavitel tratí Jordanov jr. postavil krásnou a náročnou trať v okolí Žebětína, která odpovídala významu tohoto závodu a využil beze zbytku všechny záludnosti, které poskytoval terén.

Bohužel nám přestala fungovat časomíra, takže nemáme záznam, kdo jak dlouho byl v lese, ale osobně si myslím, že všichni odjížděli domů spokojeni a někteří možná i trochu více společensky unaveni.

Po závodě proběhla analýza postupů a živá diskuze, kam ten svět spěje. Shodli jsme se na tom, že nejvíce problémů nám udělaly kontroly č. 5 a 9.

Malé občerstvení, které zajistila nedaleká restaurace s vlastním pivovarem, také přišlo vhod. Po krátké degustaci různých druhů zlatých moků jsme se shodli, že nejlepší je Májový speciál 13, u kterého jsme zůstali.

Musím uznat, že pít pivo v roušce a s brčkem není žádná sranda. U slivovice už to takový problém nebyl.

Fotky z tohoto setkání OB přátel Vám teď asi neukážu, ale věřte, že jsme stále ti dobří známí orientaci, i když u těch, co mají trochu víc vlasů, se absence profesionální péče o ně trochu podepsala na jejich vizáži. Tady jsem našel alespoň jednu nedatovanou fotku, kterou přikládám, abyste nezapomněli, jak vypadáme.

Akce osobně zažil a pro budoucí generaci zdokumentoval Nikola J.

Žádné komentáře »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen.

 
© VSK MENDELU v Brně, oddíl OB 2008 - 2010