Letem lesem s Cesomem aneb přespolní běh s orientační vložkou

Nikola Jordanov, 10. 4. 2019

Několik let jsem se chystal, že se zúčastním 2E závodů, které jsou hned za CZ/SK hranicí.

Letos se mi konečně splnilo přání. Těšil jsem se na terény podobné Vracovu.

Sobotní middle nasvědčoval, že terén je velmi rychlý a běží se hlavně rovně azimutem. Listnaté hustníky, pokud nějaké byly, ještě nezezelenaly, bylo dobře vidět a dalo se i běhat skrz nich. Prý bylo i pár bažin, moje kategorie jich ale byla ušetřena.

Trať jsem měl dlouhou 4,5km a vítěz to dal za 22min! Není, co dodat.

„Sprintovou“ klasiku (mapu přikládám) jsem měl dlouhou 7,2km, vítěz i tady byl bezkompromisní a zastavil časomíru v čase něco přes 38min.   Ano, nepřeklepl jsem se, prostě borci to tak běží.

Cesom_E2_H50A

Taky se i tady při troše snahy daly udělat chyby. Já jsem si to vybral na K2, kde jsem pročesal všechny prohlubně kolem, ale moji kontrolu ne a ne najít. Nakonec jsem ji na pátý pokus našel.

Kontroly, které byly umístěny v jamách nebo prohlubních, byly dobře schovány, ostatní byly vidět z velké dálky a pokud jsi měl dobrý směr, nemohl jsi je minout.  Např. když jsem vybíhal z K5, už jsem viděl K6.

Pro mě to byl závod na proběhnutí a vyzkoušet si dlouhé azimuty. V přímém souboji si myslím, že les v okolí Vracova vyhrává, pokud ještě existuje.