FC VSK MZLU Brno válí

Adam Bravený, 31. 3. 2009

Dnes se na tréninku na Tauferových kolejích se odehrál trnéninkový zápas FC VSK MZLU Brno proti Lenochům – zbytku světa. Náš tým, ve složení Tomaňák, Víťák, Adam, Lišča (hostuje z TBM) doslova svého soupeře rozsekal. Výsledek by se dal odhadnout na 25:4 ve prospěch našeho týmu. Tento fakt potvrzuje, že výsledky máme, ale je potřeba je občas najít!!

První oblastní žebříček aneb jak si namazat dva mistry světa najednou!

Víťa, 30. 3. 2009

První oblž se konal v sobotu v Deblíně, počasí bylo vcelku příjemné, sluníčko pěkně svítilo, jen vítr trochu foukal. Dorážíme trochu později, akorát na náš start. Přicházíme na shromaždiště a už vidíme Danu a Radku Brožkovou.. Ovšem dnes jdou s pány H21C a porazit je nebude vůbec lehké, však se také hodně pánu přesvědčilo, že? Těsně před odchodem na start se ptám Karla na taktiku: ,,Bacha na ty hustníky, musíš vědět kde jsi do něho vběhl a držet v něm směr, a potom, až vylezeš, tak nezapomeň zrychlit.“ Ještě na startu se potkávám s Hankou, která jde D21C, a dávám si s ní motivační závod, kdo bude dřív v cíli. Na startu se stíhám krásně rozklusat i rozcvičit, cítím se velmi dobře, i přes velmi běžecky náročný týden. Když poprvé spatřím mapu a koukám na první kontrolu, tak vůbec přes to zelený nevím kudy, tak běžím co nejvíc po cestě. Další kontroly už se musí rvát hustníky. Po pár kontrolách následuje dlouhý postup a jasná volba po cestě, tak to napálím co to jde. Následuje opět pár hustníkových kontrol a po té dlouhý postup. Tak to se to opakuje až do zeleného konce. Nikde jsem neudělal moji-větší chybu, ale chyby do minuty tam nějaké byly. Do cíle dobíhám hodně vyžízněný a unavený. Když jsem doběhl, myslel jsem, že jsem zaběhl klasický závod – nějaké chyby + cca 5 minut ztráta na běhu. Nicméně překvapily mě výsledky soupeřů. Asi jsem měl dnes hodně štěstí. Doufám, že ho budu mít i na důlěžitých závodech.
A možná taky jsem snad přece jenom přes tu zimu něco natrénoval. celý článek »

Závody 2010

Emil Bauer, 24. 3. 2009

Soutěžní komise ČSOB nám „přiklepla“ v termínu 19.6.-20.6.2010  Žebříček „B“ Morava a to v sobotu klasická trať a v neděli krátká trať. Centrem závodu bude opět jako v r.2001 fotbalové hřiště ve Veverských Knínicích.Závodit se bude na mapě „Bílý potok“, kterou zrevidují  Evžen s Méďou.Sobotní klasickou trať postaví Jarda Dokoupil a nedělní krátkou trať pak Zdeněk Mazal.Na nás ostatních je, abychom pro závodníky z Moravy závody dobře zorganizovali.

EMIL

Ročenka 2008

Adam Bravený, 24. 3. 2009

Pro zájemce je zde ke stažení loňská ročenka a kompletní výsledkový servis z minulé sezóny.
Oba soubory jsou ve formátu pdf.

Výsledky 2008

Jarní pohár

Po dlouhé zimní odmlce byl již opět tento víkend na pořadu tradiční Jarní pohár. Konal se u nedalekého městečka Hořice. Tradičně byla nachystána na sobotu dlouhá trať a v neděli byly štafety. Dlouhá trať mnohé  velmi překvapila, obzvláště ty co počítali s téměř nulovým převýšením. Jelikož byla trať postavena na mapě A4 nemohli si stavitelé moc pohrát. Postupy byly většinou velmi jednoduché, bez nápadu, a dost po cestách, kterých bylo také spousta. Kvůli velkému počtu kontrol a na dlouhou trať malému prostoru, byla trať velmi namotaná, až to zavánělo chybami. Les byl dobře průběžný a našlo se v něm v podstatě vše: hustníky, nějaká udolí, kameny, i paseky. Organizátoři si myslím závody zvládli dobře. Naši závodníci se poprali s tratí si myslím standartně. Naše elitní skupina: Karel s neustálými zdravotními problémy doběhl devátý v H21C se ztrátou 4 minut na vítěze, neustále unavený Muzzy na 35. místě v H21B. Nejlépe se popral náš nový závodník Dan Henek, který doběhl patnáctý v H21B se zrátou 8 minut. Petr Hrouda na 6. místě v H35 se ztrátou 6 minut. Holky se také popraly s dlouhou tratí a zazávodily si. I Šouš doběhl a „nezhebl“.

V neděli přišly štafety. Trať byla postavená na stejné mapě a v už známém prostoru. Tratě už byly trochu těžší, už zde byly i nějaké volbičky a dohledávky. Farsty byly takřka vyrovnané, si myslím, není co vytknout. Naše elitní H21 štafeta s novou posilou se umístila na pěkném 15. místě. Závody se myslím vyvedly, i přes ukrutnou a vlezlou zimu. Jistě už se těšíme na příští rok.